Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji charytatywnych

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak nawet z

Czytaj więcej...

Nieodpłatne szkolenia dla organizacji charytatywnych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę otrzymać treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć instytucje działające non profit prowadzą nader wartościowe projekty i angażują do nich pełnych energii działaczy, to doskwiera im brak profesjonalnego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Trenerzy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na bezpłatne kursy z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą przesłać wniosek o szkolenie pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą zorganizowane instytucje, jak i pojedynczy działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednak korzystający ze szkolenia muszą znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w organizacji non profit

zarządzanie grupą aktywistów – rola i zadania lidera

zespół i efekt synergii

myślenie strategiczne

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można zawsze. Jednak trenerzy nie gwarantują wsparcia rozwojowego każdej zainteresowanej organizacji. Decyduje ilość dostępnych w danym miesiącu miejsc a także uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – wyjaśnia Gerard Sigmundzik, pomysłodawca akcji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy akcje staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych mniej doświadczonych organizacjach. Tam pomoc doradcza i nauka są nieraz potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę to zmienić.  Tagi:
Losowy

Seminaria przedmaturalne – wyjazdy do Wielkiej Brytanii

Nasz zespół prowadzi warsztaty i notyfikacje standaryzacyjne dla licealistów migrujących wraz z rodzicami do USA lub krajów Zjednoczonego Królestwa. Umożliwiają one na płynną relokację do docelowej jednostki nauczania szkolnego. W ostatnich miesiącach prowadziliśmy m.in. tu wymienione warsztaty: Formalna defini

Czytaj więcej...